طرز تهیه کیک شکلاتی

طرز تهیه کیک شکلاتی

همیشه برای سفارش آنلاین کیک یا طراحی و پخت اون لازمه که با محتویات داخل کیک بهتر آشنا باشیم.

برای همین منظور آموزش پخت کیک شکلاتی را برای شما عزیزان قرار دادیم.

مواد لازم جهت طرز تهیه کیک شکلاتی

طرز تهیه کیک شکلاتی

آرد ۲ لیوان
شکر ۱ لیوان
پودر کاکائو ۱۰ قاشق غذاخوری
کره ۱۰۰ گرم
شیر ولرم ۱/۲ لیوان
تخم مرغ ۴ عدد
شکلات تخته ای ۱۰۰ گرم
بکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
نمک ۱/۴ قاشق چایخوری

طرز تهیه کیک شکلاتی :

شکلات تخته ای و کره را داخل کاسه ای بریزید. و روی حرارت بخار آب قرار بدهید تا آب شود سپس شکر و پودر کاکائو را اضافه و مخلوط نمایید ، پس از مخلوط کردن مواد باید شیر ولرم را اضافه نمایید ، کمی هم بزنید و از روی حرارت بخار آب بردارید و کناری قرار دهید تا مایه شکلاتی خنک شود.

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و با همزن بزنید تا کف کند سپس مایه شکلاتی را به تخم مرغ های زده شده اضافه کنید و با همزن کمی بزنید و پس از اینکه مواد مخلوط شدند بکینگ پودر و نمک را اضافه کنید و مجدد بزنید تا مایه کیک یکدست شود

پس از اینکه مایه کیک یکدست شد آرد را روی مایه کیک الک کنید و به آرامی با قاشق مخلوط کنید ( کم کم ارد را الک کنید و دورانی و در یک جهت هم بزنید تا مایه کیک آماده شود ) ، پس از اتمام کار مایه کیک را داخل کاسه ای بریزید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید و به مدت ۲ ساعت در جای گرمی قرار دهید تا استراحت کند.

ته قالب کیک کاغذ روغنی بیندازید و دیواره های قالب را نیز چرب کنید سپس مایه کیک را در قالب بریزید و داخل فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت ۴۵ تا ۶۰ دقیقه قرار دهید ( دمای فرها متفاوت میباشد و باید پس از ۴۵ دقیقه کیک را بررسی کنید، خلال چوبی یا چاقویی را وارد کیک کنید و اگر تمیز بیرون آمد یعنی کیک شکلاتی پخته است ).

پس از پخت کیک را از فر خارج کنید و کمی صبر کنید تا کیک خنک شود سپس کیک را از قالب خارج کنید و به ۲ یا ۳ لایه برش بزنید ، میان لایه های کیک را با خامه فرم گرفته یا سس شکلاتی یا خامه شکلاتی و … تزیین کنید ، برای روی کیک نیز میتوانید از شکلات تخته ای خرد شده و … استفاده کنید.

پاسخ دهید

Your email address will not be published. Required fields are marked *